Pitch Left

Welcome to TheSportsDB

An open, crowd-sourced database of sports artwork and metadata with a free API.
The content here is only possible thanks to the hard work of our users.
If you like the site, please consider registering as an editor or click below...

Click Currently 750 supporters
Click

Pitch Right
Click a Sport icon above to browse



Total Events: 676,612 Total Players: 42,797 Total Teams: 10,566



Born on this day

Henrik Karlsson (38)
The British Bulldog (59)
Andrej Galabinov (33)
Chris Turori (28)
Eduardo Bello (26)

Latest Edits (912 today / 918,612 total)

Ovokx updated Marc Gasol Player Former Team [3 mins ago]
Ovokx updated Marc Gasol Player Description English [4 mins ago]
Ovokx updated Marc Gasol Player Team [4 mins ago]
GOAviator updated Ireland Team Equipment [4 hrs ago]
GOAviator updated Fluminense Team Equipment [4 hrs ago]

Hall of Fame

(91) Cristiano Ronaldo
(90) Lionel Messi
(69) Michael Jordan
(57) LeBron James
(55) Michael Phelps



Match Centre YouTube Highlights


New Orleans Saints vs Buffalo Bills

2021-11-26

NorthEast United vs Kerala Blasters

2021-11-25

Roma vs Zorya

2021-11-25

NŠ Mura vs Tottenham

2021-11-25

Leicester vs Legia Warsaw

2021-11-25

Rangers vs Sparta Prague

2021-11-25



LiveScores

American USHL 00
Des Moines Buccaneers 1
Dubuque Fighting Saints 2
American USHL 00
Sioux Falls Stampede 3
Lincoln Stars 2
Nippon Baseball League IN1
Tokyo Yakult Swallows 0
Orix Buffaloes 0
South Korean K League 1 86
Seongnam FC 1
Gwangju FC 0
Russian Football National League 53
Tomsk 0
Neftekhimik Nizhnekamsk 1
Indonesian Super League HT
Persikabo 1973 2
Persela 1
Australian A-League 27
Adelaide United 0
Melbourne City FC 0
Australian A-League 28
Sydney FC 0
Macarthur FC 1
Russian Football National League 11
FC Yenisey Krasnoyarsk 0
SKA-Khabarovsk 0
Romanian Liga II 9
Politehnica Iași 0
Unirea Dej 0
Romanian Liga II 11
Metaloglobus 0
Ripensia Timisoara 0
Romanian Liga II 12
Csikszereda 0
Unirea Slobozia 0
Romanian Liga II 13
ACS Sirineasa 0
Dacia Unirea Brăila 0
Romanian Liga II 11
Unirea Constanța 0
1599 Șelimbăr 0



Popular events today


Hokkaido Consadole Sapporo vs Kashiwa Reysol
05:00:00

Kashima Antlers vs Sagan Tosu
05:00:00

Urawa Red Diamonds vs Shimizu S-Pulse
05:00:00

Kawasaki Frontale vs Gamba Osaka
05:00:00

Shonan Bellmare vs Tokushima Vortis
05:00:00

Cerezo Osaka vs Nagoya Grampus
05:00:00

Vissel Kobe vs Yokohama F Marinos
05:00:00

Sanfrecce Hiroshima vs FC Tokyo
05:00:00

Avispa Fukuoka vs Vegalta Sendai
05:00:00

Oita Trinita vs Yokohama FC
05:00:00

Cobresal vs Universidad de Chile
21:00:00

OHiggins vs Deportes Antofagasta
21:00:00

Deportes Melipilla vs Everton de Viña del Mar
21:00:00

Curicó Unido vs Palestino
21:00:00

Bragantino vs America MG
22:30:00

Chapecoense AF vs Atletico GO
00:30:00

Arsenal vs Newcastle
12:30:00

Brighton vs Leeds
17:30:00

Crystal Palace vs Aston Villa
15:00:00

Liverpool vs Southampton
15:00:00

Norwich vs Wolves
15:00:00

Videoton FC Fehervar vs Gyirmót
16:00:00

Kispest Honved vs Újpest FC
18:30:00

Kisvárda FC vs MTK Hungaria
13:45:00

Trencin vs DAC 1904 Dunajská Streda
14:00:00

FK Pohronie vs ViOn Zlaté Moravce
14:00:00

NAC Breda vs Helmond Sport
15:30:00

PEC Zwolle vs RKC Waalwijk
19:00:00

Fortuna Sittard vs FC Groningen
17:45:00

Willem II vs Go Ahead Eagles
20:00:00

Hradec Králové vs Karvina
16:00:00

Viktoria Plzen vs Bohemians 1905
17:00:00

Dynamo České Budějovice vs Slovacko
16:00:00

Pardubice vs Sigma Olomouc
16:00:00

Zlín vs Banik Ostrava
14:00:00

Jablonec vs Mlada Boleslav
16:00:00

Hrvatski Dragovoljac vs HNK Gorica
14:00:00

Slaven Belupo Koprivnica vs Rijeka
16:05:00

Terek Grozny vs FK Rostov
13:30:00

Ural S.R vs PFC Sochi
11:00:00

Khimki FK vs FC Krasnodar
16:00:00

Pogon Szczecin vs Lechia Gdańsk
16:30:00

Rakow Czestochowa vs Zaglebie Lubin
19:00:00

Slask Wroclaw vs Stal Mielec
14:00:00

Radnički 1923 vs Napredak Kruševac
12:00:00

Metalac GM vs Cukaricki
16:00:00

Tatran Liptovský Mikuláš vs MFK Zemplín Michalovce
14:00:00

Bournemouth vs Coventry
15:00:00

Derby vs QPR
15:00:00

Huddersfield Town vs Middlesbrough
15:00:00

Preston vs Fulham
12:30:00

Preston vs Fulham
15:00:00

West Brom vs Nottingham F.
15:00:00

Gornik Leczna vs Gornik Zabrze
11:30:00

Grasshoppers vs Lugano
17:00:00

FC Sion vs St. Gallen
19:30:00

Bayern Munich vs Bielefeld
17:30:00

Wolfsburg vs Dortmund
14:30:00

Hertha vs Augsburg
14:30:00

FC Koln vs Mönchengladbach
14:30:00

Bochum vs Freiburg
14:30:00

SPVGG Greuther Fürth vs Hoffenheim
14:30:00

Lille vs Nantes
16:00:00

Nice vs Metz
20:00:00

Schalke 04 vs Sandhausen
12:30:00

Holstein Kiel vs Werder Bremen
19:30:00

Karlsruhe vs Hannover
12:30:00

Aue vs Darmstadt
12:30:00

SC Rheindorf Altach vs WSG Swarovski Tirol
16:00:00

Austria Klagenfurt vs SV Salzburg
16:00:00

FC Trenkwalder Admira vs Wolfsberger AC
16:00:00

RFC Seraing vs St.Truiden
15:15:00

Cercle Brugge vs Mechelen
17:30:00

Charleroi vs Anderlecht
19:45:00

Eupen vs Kortrijk
17:30:00

Patronato de Parana vs Godoy Cruz
22:15:00

Talleres de Cordoba vs Aldosivi
20:00:00

Alaves vs Celta Vigo
13:00:00

Mallorca vs Getafe
17:30:00

Valencia vs Vallecano
15:15:00

Villarreal vs Barcelona
20:00:00

Lommel SK vs Westerlo
19:45:00

TSV Havelse vs Munich 1860
13:00:00

NK Aluminij vs Tabor Sežana
16:00:00

Radomlje vs Domzale
14:00:00

Chaves vs Mafra
11:00:00

Varzim vs Penafiel
14:00:00

Coleraine vs Cliftonville
15:00:00

Ballymena United vs Crusaders
15:00:00

Carrick Rangers vs Warrenpoint Town
15:00:00

Portadown vs Larne
15:00:00

Odd Ballklubb vs Vaalerenga
17:00:00

Empoli vs Fiorentina
14:00:00

Juventus vs Atalanta
17:00:00

Sampdoria vs Verona
14:00:00

Venezia vs Inter
19:45:00

Famalicao vs Portimonense
15:30:00

Belenenses vs Benfica
20:30:00

Arouca vs Boavista
18:00:00

Alessandria vs Cremonese
13:00:00

Ascoli vs Monza
13:00:00

Benevento vs Reggina
13:00:00

Brescia vs Pisa
15:15:00

Frosinone vs Pordenone Calcio
13:00:00

Perugia vs Cittadella
17:30:00

Apollon Smirnis vs Lamia
17:30:00

Asteras Tripolis vs Atromitos
15:15:00

Besiktas vs Giresunspor
16:00:00

Mynai vs Dynamo Kiev
12:00:00

Cosenza vs SPAL 2013
13:00:00

Adelaide United vs Melbourne City FC
08:45:00

Sydney FC vs Macarthur FC
08:45:00

Wellington Phoenix vs Central Coast Mariners
06:05:00

Jeju United FC vs Suwon FC
05:00:00

Seongnam FC vs Gwangju FC
07:30:00


Live events on TV today

Bryne vs Strommen
14:00:00 (15:00:00 local)
Fredrikstad vs Ranheim
14:00:00 (15:00:00 local)
Grorud IL vs Hamarkameratene
14:00:00 (15:00:00 local)
KFUM vs JERV
14:00:00 (15:00:00 local)
Raufoss vs ASANE FOTBALL
14:00:00 (15:00:00 local)
Start vs Sandnes
14:00:00 (15:00:00 local)
Stjørdals-Blink vs Aalesund
14:00:00 (15:00:00 local)
Ull Kisa vs Sogndal
14:00:00 (15:00:00 local)
AFC Eskilstuna vs Landskrona
14:00:00 (15:00:00 local)
Falkenbergs FF vs IK Brage
14:00:00 (15:00:00 local)
Gais vs GIF Sundsvall
14:00:00 (15:00:00 local)
Helsingborg vs Vaesteraas SK
14:00:00 (15:00:00 local)
Trelleborgs FF vs Joenkoeping
14:00:00 (15:00:00 local)
Vasalunds vs Oergryte
14:00:00 (15:00:00 local)
IFK Varnamo vs Norrby
14:00:00 (15:00:00 local)
Osters IF vs Akropolis IF
14:00:00 (15:00:00 local)
Hokkaido Consadole Sapporo vs
05:00:00 (14:00:00 local)
Kashima Antlers vs Sagan Tosu
05:00:00 (14:00:00 local)
Urawa Red Diamonds vs Shimizu
05:00:00 (14:00:00 local)
Kawasaki Frontale vs Gamba Osa
05:00:00 (14:00:00 local)
Shonan Bellmare vs Tokushima V
05:00:00 (14:00:00 local)
Cerezo Osaka vs Nagoya Grampus
05:00:00 (14:00:00 local)
Vissel Kobe vs Yokohama F Mari
05:00:00 (14:00:00 local)
Sanfrecce Hiroshima vs FC Toky
05:00:00 (14:00:00 local)
Avispa Fukuoka vs Vegalta Send
05:00:00 (14:00:00 local)
Oita Trinita vs Yokohama FC
05:00:00 (14:00:00 local)
Bunyodkor vs Pakhtakor
14:00:00 (15:00:00 local)
LDU Quito vs Técnico Universi
00:00:00 (19:00:00 local)
Cobresal vs Universidad de Chi
21:00:00 (17:00:00 local)
OHiggins vs Deportes Antofagas
21:00:00 (17:00:00 local)
Deportes Melipilla vs Everton
21:00:00 (17:00:00 local)
Curicó Unido vs Palestino
21:00:00 (17:00:00 local)
Bragantino vs America MG
22:30:00 (19:30:00 local)
Chapecoense AF vs Atletico GO
00:30:00 (21:30:00 local)
Arsenal vs Newcastle
12:30:00 (12:30:00 local)
Brighton vs Leeds
17:30:00 (17:30:00 local)
Crystal Palace vs Aston Villa
15:00:00 (15:00:00 local)
Liverpool vs Southampton
15:00:00 (15:00:00 local)
Norwich vs Wolves
15:00:00 (15:00:00 local)
Videoton FC Fehervar vs Gyirm
16:00:00 (17:00:00 local)
Kispest Honved vs Újpest FC
18:30:00 (19:30:00 local)
Kisvárda FC vs MTK Hungaria
13:45:00 (14:45:00 local)
Maccabi Netanya vs Maccabi Pet
15:30:00 (17:30:00 local)
Hapoel Kiryat Shmona vs Hapoel
13:00:00 (15:00:00 local)
Beitar Jerusalem vs Hapoel Had
17:50:00 (19:50:00 local)
Trencin vs DAC 1904 Dunajská
14:00:00 (15:00:00 local)
FK Pohronie vs ViOn Zlaté Mor
14:00:00 (15:00:00 local)
NAC Breda vs Helmond Sport
15:30:00 (16:30:00 local)
PEC Zwolle vs RKC Waalwijk
19:00:00 (20:00:00 local)
Fortuna Sittard vs FC Groninge
17:45:00 (18:45:00 local)
Willem II vs Go Ahead Eagles
20:00:00 (21:00:00 local)
Hradec Králové vs Karvina
16:00:00 (15:00:00 local)
Viktoria Plzen vs Bohemians 19
17:00:00 (18:00:00 local)
Dynamo České Budějovice vs
16:00:00 (15:00:00 local)
Pardubice vs Sigma Olomouc
16:00:00 (15:00:00 local)
Zlín vs Banik Ostrava
14:00:00 (15:00:00 local)
Jablonec vs Mlada Boleslav
16:00:00 (15:00:00 local)
Hrvatski Dragovoljac vs HNK Go
14:00:00 (15:00:00 local)
Slaven Belupo Koprivnica vs Ri
16:05:00 (17:05:00 local)
Terek Grozny vs FK Rostov
13:30:00 (16:30:00 local)
Ural S.R vs PFC Sochi
11:00:00 (16:00:00 local)
Khimki FK vs FC Krasnodar
16:00:00 (19:00:00 local)
Pogon Szczecin vs Lechia Gdań
16:30:00 (17:30:00 local)
Rakow Czestochowa vs Zaglebie
19:00:00 (20:00:00 local)
Slask Wroclaw vs Stal Mielec
14:00:00 (15:00:00 local)
Comunicaciones vs Iztapa
02:00:00 (20:00:00 local)
Radnički 1923 vs Napredak Kru
12:00:00 (13:00:00 local)
Metalac GM vs Cukaricki
16:00:00 (17:00:00 local)
Tatran Liptovský Mikuláš vs
14:00:00 (15:00:00 local)
Bournemouth vs Coventry
15:00:00 (15:00:00 local)
Derby vs QPR
15:00:00 (19:45:00 local)
Huddersfield Town vs Middlesbr
15:00:00 (15:00:00 local)
Preston vs Fulham
12:30:00 (12:30:00 local)
Preston vs Fulham
15:00:00 (12:30:00 local)
West Brom vs Nottingham F.
15:00:00 (20:00:00 local)
FC Liefering vs SV Kapfenberg
13:30:00 (14:30:00 local)
Dornbirn vs FC BW Linz
13:30:00 (14:30:00 local)
Rapid Wien II vs SKN St. Polte
13:30:00 (14:30:00 local)
Gornik Leczna vs Gornik Zabrze
11:30:00 (12:30:00 local)
Grasshoppers vs Lugano
17:00:00 (18:00:00 local)
FC Sion vs St. Gallen
19:30:00 (20:30:00 local)
Bayern Munich vs Bielefeld
17:30:00 (18:30:00 local)
Wolfsburg vs Dortmund
14:30:00 (15:30:00 local)
Hertha vs Augsburg
14:30:00 (15:30:00 local)
FC Koln vs Mönchengladbach
14:30:00 (15:30:00 local)
Bochum vs Freiburg
14:30:00 (15:30:00 local)
SPVGG Greuther Fürth vs Hoffe
14:30:00 (15:30:00 local)
Lille vs Nantes
16:00:00 (17:00:00 local)
Nice vs Metz
20:00:00 (21:00:00 local)
Schalke 04 vs Sandhausen
12:30:00 (13:30:00 local)
Holstein Kiel vs Werder Bremen
19:30:00 (20:30:00 local)
Karlsruhe vs Hannover
12:30:00 (13:30:00 local)
Aue vs Darmstadt
12:30:00 (13:30:00 local)
SC Rheindorf Altach vs WSG Swa
16:00:00 (17:00:00 local)
Austria Klagenfurt vs SV Salzb
16:00:00 (17:00:00 local)
FC Trenkwalder Admira vs Wolfs
16:00:00 (17:00:00 local)
RFC Seraing vs St.Truiden
15:15:00 (16:15:00 local)
Cercle Brugge vs Mechelen
17:30:00 (18:30:00 local)
Charleroi vs Anderlecht
19:45:00 (20:45:00 local)
Eupen vs Kortrijk
17:30:00 (18:30:00 local)
Patronato de Parana vs Godoy C
22:15:00 (19:15:00 local)
Talleres de Cordoba vs Aldosiv
20:00:00 (17:00:00 local)
Alaves vs Celta Vigo
13:00:00 (14:00:00 local)
Mallorca vs Getafe
17:30:00 (18:30:00 local)
Valencia vs Vallecano
15:15:00 (16:15:00 local)
Villarreal vs Barcelona
20:00:00 (21:00:00 local)
Lommel SK vs Westerlo
19:45:00 (20:45:00 local)
TSV Havelse vs Munich 1860
13:00:00 (14:00:00 local)
Sepsi OSK Sfântu Gheorghe vs
13:00:00 (15:00:00 local)
Rapid Bucuresti vs CS Mioveni
18:30:00 (20:30:00 local)
Uta Arad vs Arges Pitesti
15:30:00 (17:30:00 local)
NK Aluminij vs Tabor Sežana
16:00:00 (17:00:00 local)
Radomlje vs Domzale
14:00:00 (15:00:00 local)
Chaves vs Mafra
11:00:00 (11:00:00 local)
Varzim vs Penafiel
14:00:00 (14:00:00 local)
Notts County vs Dagenham & Red
17:20:00 (17:20:00 local)
Coleraine vs Cliftonville
15:00:00 (15:00:00 local)
Ballymena United vs Crusaders
15:00:00 (15:00:00 local)
Carrick Rangers vs Warrenpoint
15:00:00 (15:00:00 local)
Portadown vs Larne
15:00:00 (15:00:00 local)
Lillestroem vs Stroemsgodset
17:00:00 (18:00:00 local)
Odd Ballklubb vs Vaalerenga
17:00:00 (18:00:00 local)
Chornomorets vs Desna
15:00:00 (17:00:00 local)
Empoli vs Fiorentina
14:00:00 (15:00:00 local)
Juventus vs Atalanta
17:00:00 (18:00:00 local)
Sampdoria vs Verona
14:00:00 (15:00:00 local)
Venezia vs Inter
19:45:00 (20:45:00 local)
Famalicao vs Portimonense
15:30:00 (15:30:00 local)
Belenenses vs Benfica
20:30:00 (20:30:00 local)
Arouca vs Boavista
18:00:00 (18:00:00 local)
PAEEK vs Doxa Katokopias
17:00:00 (19:00:00 local)
Aris Limassol vs Pafos FC
15:00:00 (17:00:00 local)
Al Batin vs Al Hazm
11:00:00 (15:00:00 local)
Al-Ettifaq vs Al-Faisaly
13:25:00 (17:25:00 local)
Al Ittihad vs Al-Tai
16:40:00 (19:40:00 local)
Olmaliq vs Sogdiana
14:00:00 (15:00:00 local)
Navbahor vs Kokand-1912
14:00:00 (15:00:00 local)
Turan Tovuz vs Andijan
14:00:00 (15:00:00 local)
Qizilqum vs Metalourg
14:00:00 (15:00:00 local)
Surkhon vs Mashal
14:00:00 (15:00:00 local)
Nasaf vs Lokomotiv
14:00:00 (15:00:00 local)
Alessandria vs Cremonese
13:00:00 (14:00:00 local)
Ascoli vs Monza
13:00:00 (14:00:00 local)
Benevento vs Reggina
13:00:00 (14:00:00 local)
Brescia vs Pisa
15:15:00 (16:15:00 local)
Frosinone vs Pordenone Calcio
13:00:00 (14:00:00 local)
Perugia vs Cittadella
17:30:00 (18:30:00 local)
Apollon Smirnis vs Lamia
17:30:00 (19:30:00 local)
Asteras Tripolis vs Atromitos
15:15:00 (17:15:00 local)
Besiktas vs Giresunspor
16:00:00 (19:00:00 local)
Mamelodi Sundowns vs Sekhukhun
13:30:00 (15:30:00 local)
Mynai vs Dynamo Kiev
12:00:00 (14:00:00 local)
Nong Bua Pitchaya vs Port FC
11:00:00 (18:00:00 local)
Khon Kaen United vs Samut Prak
12:00:00 (19:00:00 local)
Muangthong United vs Nakhon Ra
11:00:00 (18:00:00 local)
Police Tero vs Chiangmai Unite
11:30:00 (18:30:00 local)
Feralpisalò vs Pergolettese
16:30:00 (17:30:00 local)
Olbia vs Pontedera
13:30:00 (14:30:00 local)
Robur Siena vs FC Grosseto SSD
16:30:00 (17:30:00 local)
Bari vs Latina
16:30:00 (17:30:00 local)
S.S.D. Città di Campobasso vs
16:30:00 (17:30:00 local)
Catania vs Potenza
13:30:00 (14:30:00 local)
Monopoli vs Paganese
20:00:00 (21:00:00 local)
Cosenza vs SPAL 2013
13:00:00 (14:00:00 local)
Arda Kardzhali vs Levski Sofia
15:30:00 (17:30:00 local)
Pirin Blagoevgrad vs Lokomotiv
13:15:00 (15:15:00 local)
Spartak Varna vs Montana
10:45:00 (12:45:00 local)
Customs United vs Rayong FC
10:00:00 (17:00:00 local)
Chainat vs Navy FC
12:00:00 (19:00:00 local)
Ranong United vs Raj Pracha
11:00:00 (18:00:00 local)
Lamphun Warrior vs Udon Thani
12:00:00 (19:00:00 local)
Muangkan United vs Trat FC
11:00:00 (18:00:00 local)
Neftçi PFK vs Sabail FK
14:15:00 (18:15:00 local)
Sabah FC vs Keşla FK
12:00:00 (15:00:00 local)
Zimbru Chisinau vs Sfântul Gh
15:00:00 (17:00:00 local)
Bălți vs Petrocub Hîncești
15:00:00 (17:00:00 local)
Zrinjski vs Posušje
14:00:00 (15:00:00 local)
Rudar Prijedor vs Tuzla City
12:30:00 (13:00:00 local)
Leotar vs Velez Mostar
12:00:00 (13:00:00 local)
Radnik Bijeljina vs Borac Banj
12:30:00 (15:00:00 local)
Adelaide United vs Melbourne C
08:45:00 (19:15:00 local)
Sydney FC vs Macarthur FC
08:45:00 (19:45:00 local)
Wellington Phoenix vs Central
06:05:00 (19:05:00 local)
Independiente Petrolero vs Rea
23:30:00 (19:30:00 local)
Oriente Petrolero vs Real Toma
00:30:00 (20:30:00 local)
Atlético Palmaflor vs Bloomin
21:15:00 (17:15:00 local)
Always Ready vs Club Deportivo
19:00:00 (15:00:00 local)
Aragua F.C. vs Hermanos Colmen
19:00:00 (17:15:00 local)
Aragua F.C. vs Hermanos Colmen
20:00:00 (17:15:00 local)
Jeju United FC vs Suwon FC
05:00:00 (14:00:00 local)
Seongnam FC vs Gwangju FC
07:30:00 (16:30:00 local)
PSM Makassar vs Persipura
13:30:00 (21:30:00 local)
Persikabo 1973 vs Persela
08:15:00 (15:15:00 local)
Nantong Zhiyun vs Liaoning She
06:30:00 (14:30:00 local)
Sichuan Jiuniu vs Beijing BSU
11:30:00 (19:30:00 local)
El Sharqia Dokhan vs El Gouna
15:30:00 (17:30:00 local)
Palmeiras vs Flamengo
20:00:00 (17:00:00 local)



All Events Scheduled today


American Football
SMU vs Tulsa UConn vs Houston Michigan vs Ohio State
Rice vs Louisiana Tech North Texas vs UTSA Old Dominion vs Charlotte
Appalachian State vs Georgia S Southern Miss vs FIU Wyoming vs Hawaii
Marshall vs Western Kentucky Arizona State vs Arizona Arkansas State vs Texas State
Auburn vs Alabama Baylor vs Texas Tech Boston College vs Wake Forest
Duke vs Miami (FL) East Carolina vs Cincinnati Florida vs Florida State
Georgia State vs Troy Georgia Tech vs Georgia Illinois vs Northwestern
Iowa State vs TCU Kansas vs West Virginia Kent State vs Miami (OH)
Liberty vs Army Louisiana vs Louisiana-Monroe Louisville vs Kentucky
LSU vs Texas A&M Memphis vs Tulane Michigan State vs Penn State
Minnesota vs Wisconsin New Mexico State vs UMass Oklahoma State vs Oklahoma
Oregon vs Oregon State Purdue vs Indiana Rutgers vs Maryland
South Carolina vs Clemson Stanford vs Notre Dame Syracuse vs Pittsburgh
Temple vs Navy Tennessee vs Vanderbilt Toledo vs Akron
UAB vs UTEP UCLA vs California USC vs BYU
Virginia vs Virginia Tech Florida Atlantic vs Middle Ten

Baseball
Tokyo Yakult Swallows vs Orix

Basketball
Charlotte Hornets vs Minnesota New York Knicks vs Phoenix Sun Orlando Magic vs Chicago Bulls
Indiana Pacers vs Toronto Rapt Memphis Grizzlies vs Atlanta H Oklahoma City Thunder vs Washi
San Antonio Spurs vs Boston Ce Denver Nuggets vs Milwaukee Bu Utah Jazz vs New Orleans Pelic
Golden State Warriors vs Portl Los Angeles Lakers vs Sacramen Philadelphia 76ers vs Minnesot
West Virginia vs Eastern Kentu Virginia vs Lehigh Iowa vs Portland State
LSU vs Penn State Kentucky vs North Florida Florida Gulf Coast vs Western
Arkansas State vs Morehead Sta Illinois vs UTRGV Southern Illinois vs Alcorn St
Tulsa vs Arkansas-Little Rock Missouri vs Wichita State Montana vs Southern Mississipp
Wake Forest vs Oregon State Pacific vs Arkansas-Pine Bluff Gonzaga vs Duke
Providence vs Saint Peters Army vs Marist Elon vs Jacksonville State
Incarnate Word vs Montana Stat Western Kentucky vs Tennessee- Ball State vs Indiana State
Samford vs St Francis-Pennsylv UMass vs Rutgers UCF Knights vs Oklahoma
St Bonaventure vs Northern Iow Nebraska vs South Dakota North Carolina State vs Louisi
Mount St Marys vs Navy LIU-Brooklyn vs Delaware State Hofstra vs Detroit
Gardner-Webb vs Western Caroli Davidson vs Robert Morris Colorado State vs Northern Col
Cincinnati vs Monmouth Holy Cross vs New Hampshire Stetson vs Campbell
Western Illinois vs Miami-Ohio Portland vs Southeast Missouri Bradley vs Maine
Rhode Island vs Georgia State



Latest Player Edits


Marc
Gasol

Petter
Villegas

Mark
Chung

Greg
Vanney

Greg
Vanney



Latest Player Renders


Mark
Chung

Luis
Hernández

Jason
Kreis

Ted
Eck

Ariel
Graziani



Latest Player Honors


Greg
Vanney


Luis
Hernández


Ted
Eck


Jorge
Campos


Jesús
Arellano




Latest Player Transfers


Marc
Gasol


Greg
Vanney


Miks
Indrasis


Simon
Grayson


Daniel
Tabera




Latest Event Artwork




Latest Team Banners


Latest Player Banners





Latest Team Edits




LiveScore API $5 Patreon Supporters only

Soccer Working Example URL Live
Golf Working Example URL Masters
NBA Working Example URL Live
American Football Working Example URL Live
NHL Working Example URL Live
Snooker Coming soon... Example URL In Dev