25 Feb | r01 | Deportivo Cu | 2 - 0 | LDU Quito |
25 Feb | r01 | Independient | 3 - 1 | Mushuc Runa |
25 Feb | r01 | Guayaquil Ci | 1 - 1 | Cumbayá |
26 Feb | r01 | Gualaceo | 2 - 1 | Barcelona SC |
26 Feb | r01 | Técnico Uni | 4 - 1 | Universidad |
26 Feb | r01 | SD Aucas | 0 - 2 | El Nacional |
27 Feb | r01 | Emelec | 2 - 0 | Libertad FC |
28 Feb | r01 | Delfin SC | 1 - 1 | Orense SC |
04 Mar | r02 | Libertad FC | 3 - 1 | Deportivo Cu |
04 Mar | r02 | El Nacional | 3 - 2 | Técnico Uni |
04 Mar | r02 | LDU Quito | 1 - 1 | SD Aucas |
05 Mar | r02 | Barcelona SC | 5 - 0 | Delfin SC |
05 Mar | r02 | Mushuc Runa | 2 - 1 | Gualaceo |
05 Mar | r02 | Universidad | 3 - 0 | Guayaquil Ci |
06 Mar | r02 | Orense SC | 2 - 1 | Emelec |
07 Mar | r02 | Cumbayá | 1 - 0 | Independient |
18 Mar | r03 | Gualaceo | 2 - 1 | Orense SC |
18 Mar | r03 | Delfin SC | 3 - 2 | Libertad FC |
18 Mar | r03 | Guayaquil Ci | 4 - 1 | Mushuc Runa |
19 Mar | r03 | Independient | 1 - 0 | Barcelona SC |
19 Mar | r03 | SD Aucas | 4 - 1 | Universidad |
19 Mar | r03 | El Nacional | 0 - 2 | LDU Quito |
20 Mar | r03 | Emelec | 1 - 0 | Técnico Uni |
21 Mar | r03 | Deportivo Cu | 1 - 0 | Cumbayá |
31 Mar | r04 | Universidad | 2 - 3 | Independient |
01 Apr | r04 | LDU Quito | 6 - 1 | Gualaceo |
01 Apr | r04 | Libertad FC | 2 - 2 | SD Aucas |
01 Apr | r04 | Barcelona SC | 1 - 0 | Mushuc Runa |
02 Apr | r04 | Delfin SC | 3 - 2 | Emelec |
02 Apr | r04 | Técnico Uni | 3 - 0 | Deportivo Cu |
02 Apr | r04 | Cumbayá | 2 - 0 | El Nacional |
03 Apr | r04 | Orense SC | 3 - 2 | Guayaquil Ci |
08 Apr | r05 | Orense SC | 2 - 0 | Deportivo Cu |
08 Apr | r05 | Gualaceo | 1 - 1 | Técnico Uni |
08 Apr | r05 | El Nacional | 1 - 2 | Universidad |
08 Apr | r05 | Independient | 3 - 0 | Delfin SC |
09 Apr | r05 | Mushuc Runa | 2 - 1 | Libertad FC |
09 Apr | r05 | Guayaquil Ci | 1 - 2 | LDU Quito |
09 Apr | r05 | SD Aucas | 2 - 1 | Emelec |
11 Apr | r05 | Barcelona SC | 4 - 1 | Cumbayá |
15 Apr | r06 | Libertad FC | 0 - 0 | Independient |
15 Apr | r06 | Técnico Uni | 0 - 1 | SD Aucas |
15 Apr | r06 | Deportivo Cu | 4 - 1 | Guayaquil Ci |
15 Apr | r06 | LDU Quito | 0 - 1 | Barcelona SC |
16 Apr | r06 | Cumbayá | 1 - 0 | Gualaceo |
16 Apr | r06 | Delfin SC | 3 - 0 | Mushuc Runa |
17 Apr | r06 | Emelec | 1 - 2 | El Nacional |
18 Apr | r06 | Universidad | 1 - 1 | Orense SC |
22 Apr | r07 | Guayaquil Ci | 2 - 1 | Delfin SC |
22 Apr | r07 | Gualaceo | 1 - 0 | Universidad |
22 Apr | r07 | Independient | 1 - 0 | Técnico Uni |
22 Apr | r07 | Orense SC | 2 - 1 | LDU Quito |
23 Apr | r07 | El Nacional | 4 - 2 | Libertad FC |
23 Apr | r07 | Barcelona SC | 2 - 1 | Deportivo Cu |
23 Apr | r07 | Mushuc Runa | 0 - 0 | Emelec |
25 Apr | r07 | SD Aucas | 2 - 1 | Cumbayá |
28 Apr | r08 | SD Aucas | 1 - 0 | Guayaquil Ci |
29 Apr | r08 | Emelec | 2 - 3 | Independient |
29 Apr | r08 | Deportivo Cu | 1 - 2 | Gualaceo |
29 Apr | r08 | Universidad | 0 - 4 | LDU Quito |
29 Apr | r08 | Técnico Uni | 2 - 2 | Barcelona SC |
30 Apr | r08 | Cumbayá | 1 - 1 | Mushuc Runa |
30 Apr | r08 | Libertad FC | 0 - 0 | Orense SC |
30 Apr | r08 | Delfin SC | 2 - 0 | El Nacional |
06 May | r09 | Orense SC | 2 - 1 | Técnico Uni |
06 May | r09 | Universidad | 1 - 0 | Deportivo Cu |
06 May | r09 | Guayaquil Ci | 1 - 1 | Libertad FC |
06 May | r09 | Gualaceo | 1 - 2 | Independient |
07 May | r09 | Mushuc Runa | 0 - 1 | El Nacional |
07 May | r09 | Cumbayá | 0 - 0 | Emelec |
07 May | r09 | Barcelona SC | 5 - 1 | SD Aucas |
09 May | r09 | LDU Quito | 1 - 1 | Delfin SC |
13 May | r10 | Deportivo Cu | 3 - 0 | Mushuc Runa |
13 May | r10 | El Nacional | 3 - 1 | Orense SC |
13 May | r10 | SD Aucas | 1 - 0 | Gualaceo |
13 May | r10 | Libertad FC | 2 - 2 | Barcelona SC |
14 May | r10 | Delfin SC | 0 - 0 | Universidad |
14 May | r10 | Independient | 4 - 0 | Guayaquil Ci |
14 May | r10 | Emelec | 1 - 1 | LDU Quito |
16 May | r10 | Técnico Uni | 0 - 0 | Cumbayá |
19 May | r11 | LDU Quito | 2 - 1 | Técnico Uni |
20 May | r11 | Barcelona SC | 2 - 0 | Orense SC |
20 May | r11 | Mushuc Runa | 0 - 0 | SD Aucas |
20 May | r11 | Deportivo Cu | 1 - 2 | Independient |
20 May | r11 | Universidad | 3 - 2 | Emelec |
21 May | r11 | Gualaceo | 1 - 1 | Libertad FC |
21 May | r11 | Cumbayá | 0 - 1 | Delfin SC |
21 May | r11 | Guayaquil Ci | 3 - 1 | El Nacional |
27 May | r12 | Libertad FC | 2 - 2 | Universidad |
27 May | r12 | Técnico Uni | 1 - 0 | Mushuc Runa |
27 May | r12 | Orense SC | 1 - 0 | Cumbayá |
27 May | r12 | Delfin SC | 1 - 0 | Gualaceo |
28 May | r12 | SD Aucas | 0 - 2 | Deportivo Cu |
28 May | r12 | Independient | 2 - 3 | LDU Quito |
28 May | r12 | El Nacional | 4 - 1 | Barcelona SC |
30 May | r12 | Emelec | 0 - 0 | Guayaquil Ci |
02 Jun | r13 | Independient | 2 - 0 | SD Aucas |
03 Jun | r13 | LDU Quito | 4 - 2 | Libertad FC |
03 Jun | r13 | Mushuc Runa | 3 - 1 | Orense SC |
03 Jun | r13 | Barcelona SC | 1 - 3 | Emelec |
04 Jun | r13 | Cumbayá | 0 - 1 | Universidad |
04 Jun | r13 | Técnico Uni | 3 - 0 | Guayaquil Ci |
04 Jun | r13 | Gualaceo | 3 - 4 | El Nacional |
06 Jun | r13 | Deportivo Cu | 4 - 0 | Delfin SC |
10 Jun | r14 | Universidad | 3 - 2 | Mushuc Runa |
10 Jun | r14 | Libertad FC | 1 - 0 | Técnico Uni |
10 Jun | r14 | LDU Quito | 0 - 0 | Cumbayá |
10 Jun | r14 | El Nacional | 3 - 1 | Deportivo Cu |
11 Jun | r14 | Delfin SC | 2 - 0 | SD Aucas |
11 Jun | r14 | Guayaquil Ci | 1 - 2 | Barcelona SC |
11 Jun | r14 | Orense SC | 0 - 2 | Independient |
13 Jun | r14 | Emelec | 0 - 0 | Gualaceo |
17 Jun | r15 | Independient | 3 - 4 | El Nacional |
17 Jun | r15 | Cumbayá | 2 - 1 | Libertad FC |
17 Jun | r15 | Gualaceo | 2 - 1 | Guayaquil Ci |
17 Jun | r15 | Mushuc Runa | 2 - 2 | LDU Quito |
18 Jun | r15 | Deportivo Cu | 3 - 2 | Emelec |
18 Jun | r15 | Barcelona SC | 1 - 2 | Universidad |
20 Jun | r15 | Técnico Uni | 3 - 0 | Delfin SC |
24 Jun | r15 | SD Aucas | 2 - 0 | Orense SC |
05 Aug | r01 | Libertad FC | 0 - 0 | Emelec |
05 Aug | r01 | Universidad | 0 - 0 | Técnico Uni |
05 Aug | r01 | Orense SC | 0 - 0 | Delfin SC |
05 Aug | r01 | El Nacional | 2 - 2 | SD Aucas |
06 Aug | r01 | Mushuc Runa | 1 - 0 | Independient |
06 Aug | r01 | Cumbayá | 2 - 2 | Guayaquil Ci |
06 Aug | r01 | Barcelona SC | 2 - 0 | Gualaceo |
08 Aug | r01 | LDU Quito | 2 - 0 | Deportivo Cu |
11 Aug | r02 | Guayaquil Ci | 0 - 0 | Universidad |
12 Aug | r02 | Gualaceo | 0 - 0 | Mushuc Runa |
12 Aug | r02 | Deportivo Cu | 2 - 1 | Libertad FC |
12 Aug | r02 | Técnico Uni | 3 - 3 | El Nacional |
12 Aug | r02 | Delfin SC | 1 - 1 | Barcelona SC |
13 Aug | r02 | Independient | 2 - 0 | Cumbayá |
13 Aug | r02 | Emelec | 0 - 0 | Orense SC |
13 Aug | r02 | SD Aucas | 0 - 0 | LDU Quito |
16 Aug | r03 | Mushuc Runa | 3 - 0 | Guayaquil Ci |
17 Aug | r03 | Orense SC | 2 - 0 | Gualaceo |
17 Aug | r03 | Libertad FC | 1 - 3 | Delfin SC |
17 Aug | r03 | Universidad | 2 - 2 | SD Aucas |
18 Aug | r03 | Técnico Uni | 0 - 0 | Emelec |
18 Aug | r03 | Cumbayá | 1 - 1 | Deportivo Cu |
18 Aug | r03 | LDU Quito | 0 - 0 | El Nacional |
19 Aug | r03 | Barcelona SC | 1 - 1 | Independient |
26 Aug | r04 | El Nacional | 2 - 2 | Cumbayá |
26 Aug | r04 | Independient | 0 - 1 | Universidad |
26 Aug | r04 | Guayaquil Ci | 1 - 0 | Orense SC |
26 Aug | r04 | Mushuc Runa | 2 - 2 | Barcelona SC |
27 Aug | r04 | SD Aucas | 1 - 2 | Libertad FC |
27 Aug | r04 | Emelec | 0 - 1 | Delfin SC |
27 Aug | r04 | Gualaceo | 1 - 3 | LDU Quito |
29 Aug | r04 | Deportivo Cu | 1 - 1 | Técnico Uni |
02 Sep | r05 | Delfin SC | 1 - 0 | Independient |
02 Sep | r05 | Libertad FC | 0 - 1 | Mushuc Runa |
02 Sep | r05 | Universidad | 1 - 1 | El Nacional |
02 Sep | r05 | Emelec | 0 - 0 | SD Aucas |
03 Sep | r05 | Deportivo Cu | 1 - 0 | Orense SC |
03 Sep | r05 | Técnico Uni | 4 - 0 | Gualaceo |
03 Sep | r05 | Cumbayá | 2 - 2 | Barcelona SC |
05 Sep | r05 | LDU Quito | 2 - 0 | Guayaquil Ci |
16 Sep | r06 | Orense SC | 1 - 2 | Universidad |
16 Sep | r06 | Mushuc Runa | 2 - 0 | Delfin SC |
16 Sep | r06 | Guayaquil Ci | 0 - 0 | Deportivo Cu |
16 Sep | r06 | El Nacional | 1 - 1 | Emelec |
17 Sep | r06 | SD Aucas | 2 - 4 | Técnico Uni |
17 Sep | r06 | Independient | 2 - 0 | Libertad FC |
17 Sep | r06 | Barcelona SC | 1 - 0 | LDU Quito |
19 Sep | r06 | Gualaceo | 0 - 3 | Cumbayá |
23 Sep | r07 | LDU Quito | 1 - 0 | Orense SC |
23 Sep | r07 | Universidad | 0 - 0 | Gualaceo |
23 Sep | r07 | Emelec | 3 - 1 | Mushuc Runa |
23 Sep | r07 | Técnico Uni | 2 - 2 | Independient |
24 Sep | r07 | Cumbayá | 1 - 1 | SD Aucas |
24 Sep | r07 | Delfin SC | 1 - 0 | Guayaquil Ci |
25 Sep | r07 | Deportivo Cu | 1 - 2 | Barcelona SC |
26 Sep | r07 | Libertad FC | 0 - 1 | El Nacional |
30 Sep | r08 | Gualaceo | 1 - 1 | Deportivo Cu |
30 Sep | r08 | Mushuc Runa | 1 - 1 | Cumbayá |
30 Sep | r08 | El Nacional | 2 - 2 | Delfin SC |
30 Sep | r08 | Independient | 2 - 1 | Emelec |
01 Oct | r08 | Guayaquil Ci | 0 - 1 | SD Aucas |
01 Oct | r08 | Orense SC | 3 - 0 | Libertad FC |
01 Oct | r08 | Barcelona SC | 1 - 0 | Técnico Uni |
07 Oct | r09 | Deportivo Cu | 2 - 3 | Universidad |
07 Oct | r09 | Técnico Uni | 2 - 1 | Orense SC |
07 Oct | r09 | Emelec | 3 - 0 | Cumbayá |
07 Oct | r09 | SD Aucas | 3 - 2 | Barcelona SC |
08 Oct | r09 | El Nacional | 2 - 0 | Mushuc Runa |
08 Oct | r09 | Independient | 2 - 0 | Gualaceo |
08 Oct | r09 | Delfin SC | 0 - 0 | LDU Quito |
10 Oct | r09 | Libertad FC | 1 - 0 | Guayaquil Ci |
21 Oct | r10 | Orense SC | 1 - 1 | El Nacional |
21 Oct | r10 | Cumbayá | 0 - 1 | Técnico Uni |
21 Oct | r10 | Mushuc Runa | 1 - 1 | Deportivo Cu |
21 Oct | r10 | Barcelona SC | 1 - 0 | Libertad FC |
22 Oct | r10 | Gualaceo | 1 - 2 | SD Aucas |
22 Oct | r10 | Guayaquil Ci | 0 - 2 | Independient |
22 Oct | r10 | LDU Quito | 1 - 0 | Emelec |
24 Oct | r10 | Universidad | 2 - 2 | Delfin SC |
28 Oct | r211 | Emelec | 2 - 1 | Universidad |
28 Oct | r11 | Libertad FC | 3 - 0 | Gualaceo |
28 Oct | r11 | Independient | 2 - 0 | Deportivo Cu |
29 Oct | r11 | Emelec | 2 - 1 | Universidad |
29 Oct | r11 | Delfin SC | 4 - 0 | Cumbayá |
29 Oct | r11 | SD Aucas | 4 - 0 | Mushuc Runa |
29 Oct | r11 | Orense SC | 2 - 3 | Barcelona SC |
31 Oct | r11 | El Nacional | 2 - 0 | Guayaquil Ci |
02 Nov | r08 | LDU Quito | 1 - 0 | Universidad |
04 Nov | r12 | Deportivo Cu | 0 - 0 | SD Aucas |
04 Nov | r12 | Gualaceo | 2 - 2 | Delfin SC |
04 Nov | r12 | Guayaquil Ci | 0 - 0 | Emelec |
04 Nov | r12 | LDU Quito | 2 - 0 | Independient |
05 Nov | r12 | Mushuc Runa | 1 - 0 | Técnico Uni |
05 Nov | r12 | Cumbayá | 0 - 1 | Orense SC |
05 Nov | r12 | Barcelona SC | 3 - 2 | El Nacional |
07 Nov | r12 | Universidad | 0 - 0 | Libertad FC |
09 Nov | r11 | Técnico Uni | 0 - 2 | LDU Quito |
11 Nov | r13 | Orense SC | 1 - 0 | Mushuc Runa |
11 Nov | r13 | Universidad | 1 - 0 | Cumbayá |
11 Nov | r13 | Guayaquil Ci | 1 - 0 | Técnico Uni |
11 Nov | r13 | SD Aucas | 2 - 0 | Independient |
12 Nov | r13 | El Nacional | 4 - 2 | Gualaceo |
12 Nov | r13 | Libertad FC | 0 - 2 | LDU Quito |
12 Nov | r13 | Emelec | 0 - 0 | Barcelona SC |
14 Nov | r13 | Delfin SC | 0 - 0 | Deportivo Cu |
25 Nov | r14 | SD Aucas | 0 - 0 | Delfin SC |
25 Nov | r14 | Independient | 2 - 2 | Orense SC |
25 Nov | r14 | Mushuc Runa | 0 - 2 | Universidad |
25 Nov | r14 | Deportivo Cu | 1 - 0 | El Nacional |
26 Nov | r14 | Técnico Uni | 1 - 1 | Libertad FC |
26 Nov | r14 | Barcelona SC | 2 - 1 | Guayaquil Ci |
26 Nov | r14 | Cumbayá | 1 - 2 | LDU Quito |
26 Nov | r14 | Gualaceo | 0 - 2 | Emelec |
02 Dec | r15 | El Nacional | 2 - 1 | Independient |
02 Dec | r15 | Libertad FC | 3 - 1 | Cumbayá |
02 Dec | r15 | Guayaquil Ci | 0 - 2 | Gualaceo |
02 Dec | r15 | LDU Quito | 3 - 1 | Mushuc Runa |
03 Dec | r15 | Emelec | 2 - 1 | Deportivo Cu |
03 Dec | r15 | Universidad | 0 - 1 | Barcelona SC |
03 Dec | r15 | Delfin SC | 2 - 2 | Técnico Uni |
03 Dec | r15 | Orense SC | 1 - 2 | SD Aucas |
10 Dec | r00 | Independient | 0 - 0 | LDU Quito |
17 Dec | r00 | LDU Quito | 1 - 1 | Independient |